Вінницький самбіст Петро Давиденко здобув золото на Всесвітніх Іграх-2025, перемігши у фіналі представника РФ, що виступав під «нейтральним» прапором.
Фінальний бій у ваговій категорії до 88 кг виявився напруженим. На початку поєдинку «нейтральний» Абусупьян Аліханов вийшов уперед 0:1 та провів кидок на плече. Проте за 25 секунд до завершення зустрічі Давиденко відповів потужним кидком через стегно, поклавши суперника на спину. Судді нарахували українцю 4 бали, і він утримав перевагу до фінального свистка — 4:1.
Петро Давиденко став третім українським самбістом, який виборов «золото» на Всесвітніх Іграх-2025. Раніше чемпіонами стали Андрій Кучеренко та Віталій Руднєв.
Давиденко народився в Оратові на Вінниччині, йому 29 років. Самбо займається з 13 років, перший тренер — Микола Беренгович. У 2021 році він став чемпіоном України, а у 2024-му — чемпіоном Європи в Сербії. На Всесвітніх Іграх спортсмен виступав під керівництвом тренера Івана Нагорняка.
