На Вінниччині рибінспектори викрили порушника природоохоронного законодавства. Під час рейду 8 серпня поблизу села Прушники Хмільницького району на ставку «Польовий» чоловік незаконно виловлював маломірних раків.
Як повідомили у Вінницькому рибоохоронному патрулі, у рибалки виявили 29 особин. Усі — маленького розміру, що заборонено виловлювати.
За підрахунками інспекторів, такими діями порушник завдав збитків рибному господарству України на суму понад 93 тис. грн. На нього склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП.
Фахівці нагадують, що раки виконують важливу екологічну роль — очищують дно водойм і підтримують баланс екосистеми. Вилов малих особин шкодить популяції, адже вони ще не встигли дати потомство.
Додамо, що у Вінницькій області на більшості рибогосподарських водойм з 15 серпня до 30 вересня діятиме повна заборона на вилов раків.

