Верховний Суд зобов’язав повернути державі 3,4 га лісу з базою відпочинку на території ДП «Дашівське лісомисливське господарство». Земля перебувала у користуванні родини колишнього начальника обласного управління лісового господарства Анатолія Бондаря.
Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, суд визнав забудову незаконною, а сам договір оренди — недобросовісним. 18 липня об’єкт офіційно передали у розпорядження Вінницької ОВА.
Раніше було у суді першої інстанції доведено факт недобросовісної оренди лісової ділянки на території Іллінецької громади та незаконне будівництво на ній бази відпочинку. Апеляційна інстанція скасувала рішення про повернення землі, але Верховний Суд відновив його, надавши державі можливість розпоряджатися ділянкою і боротися з незаконною забудовою. Договір оренди розірвали через порушення умов, а колишній начальник обласного управління лісового господарства Анатолій Бондар, пов’язаний із компанією орендаря, отримав підозру у корупційній справі.
Бондарю оголошено підозру за зловживання службовим становищем — слідство триває.
«Досудовим розслідуванням в межах кримінального провадження встановлено, що до протиправної оборудки був причетний колишній начальник Вінницького обласного управління лісового і мисливського господарства (2007 – 2022 роки), зять якого був одним із засновників товариства, що здійснило незаконну забудову. За цим фактом експосадовцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України, та наразі триває», – зазначають у прокуратурі.

