Вінницький сумоїст Данило Явгусишин, який виступає під японським ім’ям Аонішікі Арата, здобув свою першу золоту зірку «кінбоші» — найпрестижніше досягнення для борця сумо.
Як повідомив представник НОК у Вінницькій області Сергій Борзов, спортсмен переміг Йокодзуно Хошьорю — чинного володаря найвищого титулу у професійному сумо.
Це сталося лише на 12-му турнірі з моменту дебюту Явгусишина, що є новим рекордом. Його успіх вже відзначили в посольстві Японії в Україні.
Данило став другим українцем у професійному сумо після Сергія Соколовського з Мелітополя. У сумо він із семи років, а до Японії переїхав у 2022 році після початку повномасштабної війни.
У 2019-му посів третє місце на юніорському Чемпіонаті світу з сумо, а в 2021 здобув три золота на національних змаганнях і ввійшов у топ-10 на світовому чемпіонаті з боротьби.
Після успішних виступів на останніх двох турнірах, Аонішікі підвищили у класі. У його спортивній школі на честь досягнення виконали гімн України.
