За даними обласного Центру контролю та профілактики хвороб, із 293 проб питної води, відібраних у регіоні з 7 по 14 липня, 98,3% відповідають санітарним нормам. Водночас, у п’яти зразках зафіксовано перевищення допустимих показників.
Йдеться про воду з водогону міста Калинівки, де виявили підвищену перманганатну окиснюваність — інтегральний показник органічного забруднення. Також у водопроводі Вінниці виявлено перевищення вмісту хлороформу, у Могилів-Подільському — загальної жорсткості та сухого залишку, а в селі Серебринець — вмісту амонію.
Фахівці запевняють, що ситуація контрольована. Проте мешканців просять кип’ятити або відстоювати воду перед вживанням та за можливості користуватись бутильованою.
