Прокуратура домоглася повернення у державну власність 20 гектарів історико-культурних земель поблизу села Білий Камінь у Чечельницькій громаді.
Як повідомляє Пресслужба Вінницької обласної прокуратури, на цих ділянках розташовані археологічні пам’ятки: поселення трипільської культури (IV–II тис. до н.е.) та могильник Білогрудівської культури (XI–IX ст. до н.е.).
У 2020 році землі були незаконно передані у комунальну власність рішенням Держгеокадастру, попри те, що за законом вони мають залишатися у державній власності. Це створювало загрозу пошкодження унікальних об’єктів археологічної спадщини.
За позовом Гайсинської окружної прокуратури Господарський суд визнав передачу незаконною. Відтак право державної власності вже поновлено в офіційному реєстрі.
