За рішенням Господарського суду Вінницької області, водойма ботанічного заказника «Копистирин» площею 52 га та вартістю понад 5 млн грн повернута у власність територіальної громади.
Як повідомили у Вінницькій обласній прокуратурі, договір про спільну діяльність, укладений між Шаргородською міською радою та підприємцем у 2011 році та терміном до 2031 року, було визнано недійсним, оскільки він суперечив правилам заказника та фактично приховував оренду без сплати до бюджету.
Йдеться про водойму ботанічного заказника місцевого значення «Копистирин» площею майже 52 га та вартістю понад 5 млн грн.
Договір передбачав надання платних послуг рибалкам-любителям та можливість використання водного об’єкта для рибогосподарських потреб. Водночас Положення про ботанічний заказник місцевого значення «Копистирин» забороняє здійснювати промисловий вилов риби на його території.
Оскільки вищевказаний договір укладено всупереч вимогам Положення про заказник, при цьому за своїм змістом він є прихованим договором оренди, а водойма експлуатувалася в комерційних цілях без сплати коштів за оренду до місцевого бюджету, прокуратура в судовому порядку ініціювала визнання його недійсним.
На сьогодні на виконання судового рішення водойму повернено в розпорядження територіальної громади. Жмеринська окружна прокуратура наголосила на важливості дотримання законодавства щодо охорони природних територій.
